//
Следи нѐ
To Top

Едно лице загина, а две се повредени во вооружен инцидент во Куманово

Едно лице загина, а две се повредени во вооружен инцидент што околу 15:30 се случи во кумановската населба Бедиње, потврди полицијата.  

Кумановската полиција попладнево излезе со првични информации за убиството. Портпаролката на СВР Куманово Валентина Николовска, изјави дека во 15:30 часот во населбата Бедиње се случил вооружен инцидент помеѓу две групи.

реклама

– Едното лице е починато, едно е повредено и поради сериозноста на повредите пренесено е во Ургентниот центар во Скопје, а едно е задржано во кумановска болница, рече Николовска.

Увидот на полицијата и на основен јавен обвинител се уште трае. СВР Куманово трага по лицата кои учествувале во вооружениот инцидент и се работи на целосно расчистување на настанот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: