Поврзи се со нас

Популарно.мк

Туристичките работници од Охрид и Струга бараат одложување на учебната година

Актуелно

Туристичките работници од Охрид и Струга бараат одложување на учебната година

Мајските случувања во земјава, јунските временски прилики ја скратија туристичката сезона и многу аранжмани беа откажани, па затоа сметаме дека од одложувањето на почетокот на учебната година на 15 септември бенефит ќе имаме сите, сметаат туристичките работници од Охрид и Струга.

Тие велат дека ваква мерка веќе се применувала во некои од соседните земји.

Продолжувањето на учебната година до 15 јуни или одработување на тие денови во текот на годината воопшто не треба да претставува никаков проблем во реализацијата на образованиот процес, стои во соопштението на туристичките работници.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.