//
Следи нѐ
To Top

Пукано врз возило во Ченто

Непознато лице завчера вечер истрелало неколку куршуми од огнено оружје во возилото на Б.И. (24) од село Стајковци кој чекал на семафорите на крстосницата меѓу улиците „Методија Андонов Ченто“ и „Маџари“.

Според полицијата, инцидентот се случил околу 22 часот при што три проектили завршиле во возилото на Б.И.

реклама

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: