Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Времето денеска: Сончево и многу топло со температура до 39 степени

Актуелно

Времето денеска: Сончево и многу топло со температура до 39 степени

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 14 до 23, а дневната од 34 до 39 степени. 

Во Скопје слично време со температура од 18 до 38 степени.

Во охридско-преспанскиот регион ќе биде сончево со температура до 34 степени, а во Дојран до 38 степени.

До петок следува стабилно суво и многу топло време, температурите на повеќе места ќе бидат над 35, а долж Повардарието и над 40 степени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.