Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Драма во Охрид: Жена се фрлила во езерото во обид да се самоубие

Актуелно

Драма во Охрид: Жена се фрлила во езерото во обид да се самоубие

Насловната фотографија е преземена од сајтот Ohrid1.com

Вистинска драма во Охрид. Полицијата заедно со тимови на спасувачките служби при Општинската организација на Црвениот крст од Охрид од утрово го пребаруваат крајбрежниот појас на Охридското Езеро, во потрага по исчезнато лице.

Полицијата го потврди случајот со информации дека исчезнувањето на жената било пријавено рано изутринава околу 1 часот.

Зголемена активност на полицијата и на спасувачките служби е забележлива на брегот на езерото на самиот Кеј „Македонија“. Жители на тој дел од градот изјавуваат дека жената се фрлила во водата, што било посведочено од очевидци кои во тоа време биле на Кејот на езерото.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.