//
Следи нѐ
To Top

ФОТОГАЛЕРИЈА: 453 разнобојни балони летаа за време на фестивал во Франција

Фестивалот на воздушни балони „Лорен Мондиал“ во неделата го собори светскиот рекорд за најмногу истовремени летови на балони.

Фестивалот се одржа во воздухопловна база во Франција и собра учесници од над 40 различни нации.

реклама

Со вкупно 433 лета, соборен беше рекордот на фестивалот од 2013 година кога истовремено летаа 391 балони.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ви препорачуваме

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: