//
Следи нѐ
To Top

Корисник пронајде грешка во „Виндоус 10“

Пред два дена почна преземањето на долго очекуваниот оперативен систем „Виндоус 10“, за чии карактеристики, помалку или повеќе, се дозна во текот на неговите презентации.

На самиот почеток на користењето на новиот систем, корисниците немаат поголеми забелешки, но еден од нив воочил пропуст.

реклама

Имено, тој увидел дека прозорчето што се појавува во случај на некоја грешка и треба да понуди објаснување за проблемот, не функционира.

Инаку, преземањето на „Винодоус 10“ засега е бесплатно за сите корисници на лиценциран „Виндоус 8“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Наука

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: