//
Следи нѐ
To Top

На Табановце се чека половина час

На граничниот премин Табановце за излез од државата има задржување од околу 30 минути, а на останатите гранични премини и покрај зголемената фреквенција, нема подолги задржувања за влез и за излез, соопшти Автомото сојузот на Македонија во извештајот за состојбата на патиштата во 18 часот.

Информацијата се однесува само за македонската страна на премините.

реклама

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по наместа влажни коловози, информира АМСМ.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: