//
Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Претпладне сончево, попладне дожд

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност, со краткотраен пороен дожд и грмежи. 

Температурата ќе се движи од 26 до 37 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Температурата ќе достигне до 35 степени.

За време на продолжениот празничен викенд ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи. Поизразена нестабилност се очекува во понеделник и вторник.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: