Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Тројца српски државјани загинаа во сообраќајна несреќа кај Гевгелија

Актуелно

Тројца српски државјани загинаа во сообраќајна несреќа кај Гевгелија

Тројца српски државјани загинаа утрово во сообраќајна несреќа кај Гевгелија на пат кон Грција. Најверојатно се работи за мајка и нејзините две деца.

– Утрово околу 7 часот на автопатот Демир Капија – Гевгелија случена е сообраќајна незгода во која патничко моторно возило „рено-меган“ со српски национални ознаки откако претходно удрило во заден дел од возило „фијат добло“ со гевгелиски регистерски ознаки излетало од патот и удрило во метален столб. На лице место починала Татјана П. (45), потврди МВР.

Децата, момче на возраст од 18 години (Н.П.) и девојче на возраст од 10 години, биле пренесени во медициснкиот центар во Гевгелија каде им подлегнале на повредите. Возачот на автомобилот Р.П (1961) е повреден и е пренесен во Ургентниот центар во Скопје.

Според полицијата, нема повредени патници во другото возило.

На местото на настанот излегол јавен обвинител и увидна екипа од Полициска станица Гевгелија. Ивршен е увид и се работи на целосно расчистување на несреќата.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.