//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Рудиментал им се извинија на Македонците

Пред само еден час, на својата официјална фејсбук фан страница, британскиот драм енд бејс состав Рудиментал, кој што во последен момент го откажа настапот во Охрид, им се извини на Македонците со ветување дрека концертот ќе се случи на скопски терен во периодот кој што доаѓа.

Во официјалното извинување стои и причината за одложениот настап на плажа Немо.

реклама

Воедно, уште еднаш потсетуваме дека организаторот на Orange фестивалот и покрај одложувањето на настапот од страна на Рудиментал, се потрудија да обезбедат соодветна замена, како најавената утрешната журка сепак би се одржала.

На местото на Рудиментал свој диџеј сет обезбедија Milk and Sugar од Германија, Francis Mercier од САД и Dj Бабура од Македонија. Цената на влезницата е 350 денари. Оние кои што обезбедиле влезница за Рудиментал, со истата без никаков проблем ќе можат да бидат дел и од оваа журка.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: