//
Следи нѐ
To Top

ФОТОГАЛЕРИЈА: Здравко Чолиќ приреди забава за паметење во Охрид

Вчеравечер се чинеше дека цел Охрид присуствуваше на концертот на Здравко Чолиќ, кој како што организаторите го најавија, беше прогласен за забава на годината во Охрид.

реклама

Иако концертот доцнеше еден час поради изненадниот дожд, сепак неколку илјадната публика со овации го дочека Чолиќ кој на сцената настапуваше повеќе од три часа, како во своите најдобри години.

Во „Билјанини извори“ се бараше место повеќе, а меѓу неколку илјадната публика можеа да се забележат и повеќе личности од естрадата.

Погледнете каква беше атмосферата на концертот:

This slideshow requires JavaScript.

Забрането користење на фотографиите без дозвола на редакцијата на Популарно.мк

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: