Поврзи се со нас

Популарно.мк

ФОТОГАЛЕРИЈА: Здравко Чолиќ приреди забава за паметење во Охрид

Насловна фотографија: Драган Тануровски / Популарно.мк (Забрането користење на фотографиите)

МК Сцена

ФОТОГАЛЕРИЈА: Здравко Чолиќ приреди забава за паметење во Охрид

Вчеравечер се чинеше дека цел Охрид присуствуваше на концертот на Здравко Чолиќ, кој како што организаторите го најавија, беше прогласен за забава на годината во Охрид.

Иако концертот доцнеше еден час поради изненадниот дожд, сепак неколку илјадната публика со овации го дочека Чолиќ кој на сцената настапуваше повеќе од три часа, како во своите најдобри години.

Во „Билјанини извори“ се бараше место повеќе, а меѓу неколку илјадната публика можеа да се забележат и повеќе личности од естрадата.

Погледнете каква беше атмосферата на концертот:

This slideshow requires JavaScript.

Забрането користење на фотографиите без дозвола на редакцијата на Популарно.мк

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.