Поврзи се со нас

Популарно.мк

ФОТО: Скопјанец со голема брзина се забил во бензинска станица

Актуелно

ФОТО: Скопјанец со голема брзина се забил во бензинска станица

Насловната фотографија е преземена од Фејсбук

Тешка сообраќајна несреќа се случила доцна попладнево на бензиската пумпа на Макпетрол која се наоѓа на излезот од Скопје.

Автомобил се забил директно во една од пумпите. На местото веднаш пристигнала и брза помош и противпожарно возило.

Според првичните информации причина за несреќата е трка меѓу две возила. Возачот на возилото голф, кое според очевидци, се движело со брзина од 130 километри на час, изгубил контрола и завршил во пумпата на бензиската станица.

Неофицијално, две лица се потешко повредени.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.