Поврзи се со нас

Популарно.мк

Ден на жалост во Тетово

Актуелно

Ден на жалост во Тетово

Во  Тетово денеска и утре е ден на жалост.

Одлуката ја донесе вчера Советот на Општина Тетово по завчерашното силно невреме во Тетовско  во кое починаа четири лица, едно девојче се води за исчезнато, а најмалку 11 се повредени.

Во невремето починаа Х.Ф. (83) и А.М. (14) од Шипковица, А.И. (7) од Тетово и Р.А. (15) од Шипковица.  Причинета е и голема материјална штета на приватни и државни имоти, објекти, инфраструктура, земјоделски земјишта, …. Над 200 објекти, според првичните информации, се значително оштетени.  Висината на штетите ќе ја проценува Комисија формирана од Владата, со чија одлука погодените семејства ќе добијат еднократна парична помош од по 30.000 денари.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.