Поврзи се со нас

Популарно.мк

Се разведуваат Гвен Стефани и Гевин Росдејл

Сцена

Се разведуваат Гвен Стефани и Гевин Росдејл

Познатата музичка двојка Гвен Стефани (45) и Гевин Росдејл (49), се разведуваат по 13 години брак, објави „Ју-Ес Викли“.

Двајцата музичари објавија заедничка изјава во која нагласуваат дека решиле повеќе да не бидат брачни партнери, но дека заедно ќе ги одгледуваат нивните три деца.

Гвен и Гевин имаат три сина – деветгодишниот Кингстон, шестгодишниот Зума и 17-месечниот Аполо.

Како причина за разводот Гвен и Гевин ги наведуваат „непомирливите разлики“. Тие најавија дека ќе бараат заедничко старателство на децата, а дека имотот ќе го поделат подеднакво.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.