//
Следи нѐ
To Top

Силно невреме во Скопје

Краткотрајно, силно невреме со пороен дожд, ветер и грмежи го зафати Скопје. Во одредени делови заврна и град.

Невремето не предизвика поголем метеж во сообраќајот.

реклама

Управата за хидрометеоролошки работи најави нестабилна облачност попладнево, особено во западните и северните делови од Македонија, но и во планинските региони.

Температурата денеска ќе биде од 30 до 36 степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: