//
Следи нѐ
To Top

Верижен судир на патот Охрид-Кичево

Во сообраќајната несреќа што се случи на патниот правец Охрид-Кичево, во близина на аеродромот „Апостол Павле“, нема повредени лица. Причинета е само материјална штета.

Верижниот судир во кој учествувале четири патнички возила предизвика сообраќајот да се одвива отежнато и во колона.

реклама

Од СВР Охрид вршат увид на лице место, а возилата наизменично се пропуштаат.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: