//
Следи нѐ
To Top

Колин Фарел во улога на волшебник во новиот „Хари Потер“

Ирскиот актер Колин Фарел во новото продолжение на филмскиот серијал за Хари Потер, „Fantastic Beasts and Where to Find Them“, ќе се појави во улогата на волшебникот Грејв, објави Би-Би-Си.

Сценариото за новиот филм го напиша авторката на книгите за Хари Потер, писателката Џеј Кеј Роулинг, додека режијата е на Дејвид Џетс.

реклама

Покрај Фарел во филмот ќе настапат и Еди Редмајн, Кетрин Ватерсон. Езра Милер и Алисон Судол.

Премиерата на филмот е предвидена за 18 ноември 2016 година.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Промо

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: