fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Пронајдена снимка од песна на првата група на Курт Кобејн

Музика

Пронајдена снимка од песна на првата група на Курт Кобејн

На интернет се појави демо снимка од песна на групата „Фекал Метр“, со која познатиот Курт Кобејн ја започна својата музичка кариера.

Кобејн е еден од основачите на овој бенд заедно со Грег Хоксон и тапанарот Мелвинс Дејл Кровер, кој во групата свирел на бас.

Групата „Фекал Метр“ е основана во 1985 година, а објавената снимка е направена за време на католичкиот Божик во 1986 година.

Меѓу песните на овој бенд се и „Downer“ и „Spank Thru“, кои подоцна ги преработи славната група на Кобејн, „Нирвана“.

Новата песна е само една од повеќето снимки на „Нирвана“ и Кобејн, што се пронајдени во последно време при подготовките за снимањето на документарниот филм „Montage Of Heck“.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Можеби ќе ти се допадне...
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Музика

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.