//
Следи нѐ
To Top

Следува продолжен викенд: Ова се неработните денови до крајот на годината

По продолжениот викенд за празникот 2 август Илинден, следува уште еден продолжен викенд.

Еве ги сите неработни денови до крајот на годината:

реклама
  • 28 август (петок), Голема Богородица
  • 08 септември (вторник), Ден на независноста
  • 11 октомври (недела), Ден на народното востание, односно 12 октомври (понеделник) е
    неработен ден
  • 23 октомври (петок), Ден на Македонската Револуционерна Борба
  • 08 декември (вторник), “Св. Климент Охридски”

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: