fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Лепа Брена со концерт во Македонска Каменица на 28 август

МК Сцена

Лепа Брена со концерт во Македонска Каменица на 28 август

На 28-ми август, за празникот на градот, Македонска Каменица ќе биде домаќин на најголемата балканска ѕвезда на сите времиња Лепа Брена.

– „ По извонредните концерти на Здравко Чолиќ, Харис Џиновиќ, Жељко Самарџиќ и Жељко Јоксимовиќ, годинава решивме Лепа Брена да ги забавува Каменичани. Нејзинот концерт е веќе потврден, а започнати се и подготовките за добра организација. Очекуваме посетители како од цела Македонија, така и од соседните земји и секако уривање на сите досегашни рекорди во посетеност, продажба на храна и пијалоци.

Традиционално настанот го финансираат Рудник Саса и Општина Македонска Каменица, а огромна благодарност и до сите локални институции кои несебично помагаат за уште едно успешно презентирање на нашата општина.

Со оглед на фактот деновите пред концертот на Лепа Брена се оддржува и седмата по ред манифестација „Каменичко Културно Лето“ на која ќе настапат познатите македонски бендови Нокаут и Суперхикс, подготвуваме едно комплетно тридневно аудио-визуелно шоу за паметење“. – изјави Васко Десподовски, директор на Културно-информативниот центар „Романса“ од Македонска Каменица.

Лепа Брена во Македонска Каменица ќе настапи со својот бенд и ветува незаборавно двочасовно шоу на кое ќе ги исполни нејзините најголеми хитови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.