//
Следи нѐ
To Top

Скопското дерби заврши нерешено

Актуелниот шампион Вардар со реми ја отвори новата сезона откако вечерва одигра 2:2 со тимот на Шкупи од Чаир (поранешна Слога Југоматнат), на полувреме водеше гостинскиот тим со 1:0.

Стрелци на головите беа Блажевски и Ивановски за Вардар односно Нухији и Османи за Шкупи.

реклама

Во останатите натпревари од првото коло на македонската Прва лига се постигнати следниве резултати: Шкендија – Царев Двор 3:1, Турново – Ренова и Металург – Силекс 1:3, утре играат Брегалница – Работнички.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Спорт

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: