fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Кавадарчани украле мајмун од Зоолошката во Скопје

Актуелно

Кавадарчани украле мајмун од Зоолошката во Скопје

Две лица од Кавадарци синоќа украле мајмун од Зоолошката градина во Скопје, потврди денеска полицијата.

– Вчера во 17:30 часот е поднесена пријава дека двајца посетители во Зоолошката градина во Скопје украле мајмун. Со употреба на погоден алат пресекле делови од челични жици од мрежестата ограда од челична плетена мрежа и низ отворот го украле младото животно мајмун од видот павијан. Го ставиле во вреќа и најверојатно прескокнувајќи ја задната капија на Зоолошката, избегале со такси, рече Лиза Бендевска, портпарол во МВР.

Крадците биле приведени околу 21 часот во Кавадарци. Одземено им е мајмунчето, по што се пуштени.

По расчистување на случајот против нив ќе следува кривична пријава.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.