Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Ѕвездата од „Модерното семејство“ Софија Вергара, ќе глуми во Симпсонови

Сцена

Ѕвездата од „Модерното семејство“ Софија Вергара, ќе глуми во Симпсонови

Актерката Софија Вергара ќе го позајми нејзиниот глас во серијата „Симпсонови“, пишува Ентертејнмент викли.

Американско-колумбиската ѕвезда ќе ја игра професорката Барера во една од епизодите на 27. сезона на хит серијата, објави весникот. Во Барера ќе биде вљубен Барт Симпсон но и неговиот учител Скинер.

Вергара е ѕвезда во серијата „Модерно семејство“ и најплатена ТВ актерка во САД.

Серијата „Симпсонови“ се прикажува од 1989 година.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.