Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Mајмунчето Лука вратено во Зоолошка и во добра состојба

Актуелно

Mајмунчето Лука вратено во Зоолошка и во добра состојба

Здравствената состојба на мајмунчето Лука, кое вчера беше украдено од Зоолошката градина во Скопје, е добра.

Како што информира Зоолошката градина, мајмунчето моментно е сместено во внатрешното живеалиште заедно со своето помало братче.

Лука вчера попладне околу 17 часот беше украден од двајца Кавадарчани. Тие ја исекле мрежата од надворешното живеалиште на мајмунчето и со прескокнување преку јужната заклучена капија од Зоолошката се упатиле кон паркингот, од каде потоа со возило заминале кон Велес.

Зоолошката градина од Скопје изразува благодарност за брзата интервенција на полицијата, како и до совесните посетители, очевидци на настанот, кои, како што наведува во соопштението, помогнале многу брзо, по пријавувањето во МВР, мајмунчето да биде најдено и вратено.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.