fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ВИДЕО: На повидок нова Ејми Вајнхаус

Ви препорачуваме

ВИДЕО: На повидок нова Ејми Вајнхаус

На социјалните мрежи се појави видео на кое осумгодишната Норвежанка, Ангелика Јордан ја изведува композицијата „What A Difference A Day Makes“ на Дајна Вашингтон.

Видеото со голема брзина се прошири низ интернет, а веќе се појавија и оценки дека во Ангелика светот добива нова Ејми Вајнхаус.

Иако има само осум години, Ангелика ги воодушеви не само Норвежаните, туку и речиси сите ширум светот што го погледнале видеото со нејзиниот настап.

Инаку, Ангелика е најмлада победничка на едно шоу за таленти во Норвешка, и многумима уште од сега и предидвуваат блескава иднина во нејзината музчика кариера.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Ви препорачуваме

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.