Поврзи се со нас

Популарно.мк

Одбележување на Светскиот ден на млади

Актуелно

Одбележување на Светскиот ден на млади

Со интерактивни работилници и панел дискусија денеска во Младинскиот културен центар ќе биде одбележан Светскиот ден на младите.

Одбележувањето се организира во рамки на Youth Voice кампањата Y-PEER во соработка со Националниот младински совет на Македонија и Balkan Action 2015.

Настанот е поддржан од Фондот за население и Програмата за развој на Обединетите нации.

Прочитај повеќе
Маркетинг
Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.