Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Отворање на новиот клуб „Фабрика“ во Скопје – прв гостин, Џејмс Забиела

Промо

Отворање на новиот клуб „Фабрика“ во Скопје – прв гостин, Џејмс Забиела

На Скопје веќе неколку години му недостигаше електронска сцена со светски диџејски ѕвезди. Еднаш или двапати неделно еден куп разиграни луѓе на омилениот подиум во ритамот на некој познат и признат светски диџеј.

Од овој викенд, град Скопје ќе стане побогат за уште еден клуб каде што редовно ќе гостуваат диџеи од странство. Фабриката за добра музика се отвора овој петок со гостување на Џејмс Забиела, еден од најголемите дј-и на денешницата, човекот кој со право го нарекуваат кралот на миксовите, заштитното лице на најпознатиот производител за дј опрема во светот PIONEER.

Картите се продаваат по супер промотивни цени и можат да се купат на nastani.com.mk и kupikartizase.mk како и во Југотон.

Новотворениот клуб „Фабрика“ се наоѓа во Градскиот Парк, а журката продолжува и во сабота со домашните диџеи Ана Мало, Никифор, Еми Ермилова и Никс.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Промо

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.