Следи нѐ
To Top

Епл ќе го претстави новиот Ајфон во септември

Американската компанија Епл на конференција во септември ќе го претстави новиот АјФон 6Ц, заедно со АјФон 6С и 6С Плус.

Информации за АјФон 6Ц нема многу откако компанијата објави фотографија од мистериозен пластичен уред во мај, што тогаш беше означено како сосема случајно.

реклама

Според Твитер типстерот Еван Блас, пластичниот АјФон ќе биде претставен на Епл конференција закажана за 9 септември.

Претходно се појавија информации дека АјФон 6С ќе има ФорсТач екран, што ќе се користи за пристап до брзо мени и контролирање на прикажувањето на содржините на екранот.

Епл на конференцијата во септември се очекува да претстави и новитети кои се однесуваат на Епл ТВ сет-топ бокс.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

 • Samsung Galaxy S10 може да има тројна камера
  Samsung Galaxy S10 може да има тројна камера

  Откако Huawei го објави импресивниот P20 Pro, телефоните со три камери на задниот панел ќе станат се попопуларни и ќе се...

  Информативна Редакцијаавгуст 13, 2015
 • Сони може да се откаже од паметните телефони
  Сони може да се откаже од паметните телефони

  Пазарот на мобилни телефони преживува тешки времиња. Испораките се намалени дури и кај големи компании како Епл и Самсунг. Најтешка ситуацијата...

  Информативна Редакцијаавгуст 13, 2015
 • Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6
  Самсунг го претстави неверојатниот Галакси Ј6

  Компанијата Самсунг Електроникс го претстави својот најнов член на Галакси (Galaxy) семејството – паметниот телефон Самсунг Галакси Ј6 (Samsung Galaxy J6)....

  Информативна Редакцијаавгуст 13, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.