//
Следи нѐ
To Top

Епл ќе го претстави новиот Ајфон во септември

Американската компанија Епл на конференција во септември ќе го претстави новиот АјФон 6Ц, заедно со АјФон 6С и 6С Плус. 

Информации за АјФон 6Ц нема многу откако компанијата објави фотографија од мистериозен пластичен уред во мај, што тогаш беше означено како сосема случајно.

реклама

Според Твитер типстерот Еван Блас, пластичниот АјФон ќе биде претставен на Епл конференција закажана за 9 септември.

Претходно се појавија информации дека АјФон 6С ќе има ФорсТач екран, што ќе се користи за пристап до брзо мени и контролирање на прикажувањето на содржините на екранот.

Епл на конференцијата во септември се очекува да претстави и новитети кои се однесуваат на Епл ТВ сет-топ бокс.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: