Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Македонските одбојкари се враќаат со сребро од финалето на Европската лига

Одбојка

Македонските одбојкари се враќаат со сребро од финалето на Европската лига

Македонската одбојкарска репрезентација го освои второто место во Европската лига откако вечерва во финалето во полскиот град Валбжих загуби од Словенија со 3:0 во сетови.

Резултат по сетови: 25:21, 25:20 и 25:17.

Македонската репрезентација со освоеното второ место го подобри резултатот од лани кога беше полуфиналист и заврши на делба на третата и четвртата позиција.

Во дуелот за третото место Полска ја победи Естонија со 3:0 во сетови.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Одбојка

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.