fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Околу 200 двојки се бакнуваа на „Тајмс Сквер“ во Њујорк

Занимливости

ФОТО: Околу 200 двојки се бакнуваа на „Тајмс Сквер“ во Њујорк

Околу 200 двојки истовремено се бакнуваа на њујоршкиот плоштад „Тајмс Сквер“, повторувајќи ја познатата фотографија, на која е овековечен бакнежот на морнар и медицинска сестра на денот кога е објавен крајот на Втората светска војна.

Фотографијата „V-J Day in Times Squere“ на Алфред Ајзенштед е направена на истото место пред 70 години.

Настанот „Kiss in“ веќе шест години по ред ги собира двојките на плоштадот во Њујорк, кои со бакнеж ја празнуваат љубовта и им се оддава почит на американските војници.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Занимливости

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.