//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Околу 200 двојки се бакнуваа на „Тајмс Сквер“ во Њујорк

Околу 200 двојки истовремено се бакнуваа на њујоршкиот плоштад „Тајмс Сквер“, повторувајќи ја познатата фотографија, на која е овековечен бакнежот на морнар и медицинска сестра на денот кога е објавен крајот на Втората светска војна.

Фотографијата „V-J Day in Times Squere“ на Алфред Ајзенштед е направена на истото место пред 70 години.

реклама

Настанот „Kiss in“ веќе шест години по ред ги собира двојките на плоштадот во Њујорк, кои со бакнеж ја празнуваат љубовта и им се оддава почит на американските војници.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијаавгуст 15, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијаавгуст 15, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијаавгуст 15, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: