Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Попладне локален дожд, грмежи и засилен ветер

Актуелно

Попладне локален дожд, грмежи и засилен ветер

Променливо облачно време со локален пороен дожд и грмежи за денеска попладне најавува Управата за хидрометеролошки работи.

Кон крајот на денот, а особено во ноќните часови ќе има поинтензивна нестабилност, проследена со пообилни поројни врнежи од дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме со силни електрични празнења и појава на град.

Во текот на утрешниот ден ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време, на места со поројни врнежи од дожд и грмежи, особено претпладне во источните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен југозападен ветер, особено во западните делови каде на моменти ќе достигнува брзина околу 70 килоометри на час.

Во наредните два дена времето ќе биде стабилно, а ново дестабилизирање се очекува од четврток.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.