fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Се расчистува коритото на реката Пена

Актуелно

Се расчистува коритото на реката Пена

Во Тетово се расчистува коритото на реката Пена од наносите од камења и друг материјал што беа донесени со неодамнешното невреме во овој град.

Увид на терен направија министерот за животна средина и просторно планирање Нурхан Изаири, заменик министерот за одбрана Иљми Селами и градоначалничката на Тетово, Теута Арифи.

На 3 август тетовскиот крај беше зафатен од невреме во кое животот го загубија шест лица, а беше предизвикана и голема материјална штета.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.