fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Во Радовиш изгоре куќа, тешко повреден е еден пожарникар

Актуелно

Во Радовиш изгоре куќа, тешко повреден е еден пожарникар

Целосно е изгорен вториот кат и кровната конструкција на куќа во Радовиш во пожар што избувна попладнево на улицата „Партизанска“. При гаснењето на пожарот тешко е повреден и еден пожарникар, кој има скршеници на ногата, по што е хоспитализиран во Клиничка болница-Штип, а поради сериозноста на повредите е испратен на Клиниките во Скопје.

Командирот на ТППЕ- Радовиш, Ѓеро Коцев вели дека од страна на соседи е пријавен пожарот во 13 часот и 50 минути,  а сопственикот на куќата не бил дома.

-Во гаснењето на пожарот учествуваме девет пожарникари со три противпожарни возила, пламените ајзици брзо се ширеа, бидејќи куќата е изградена од трска. Според увидот, кој е направен пожарот настанал најверојатно од компјутерот, а потоа се проширил на завесата и на останатат покуќнина, вели Коцев.

Додаде дека при интервенцијата, пожарникарите успеале да ја спасат и соседната куќа, чија кровна конструкција била на само неколку метри од опожарената куќа.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.