fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

За една минута на Фејсбук се „лајкуваат“ 4,1 милиони постови

Интернет

За една минута на Фејсбук се „лајкуваат“ 4,1 милиони постови

Речиси 1,5 милијарди корисници на Фејсбук секоја минута „лајкуваат“ 4,1 милион постови, односно 350 милиони за само еден час.

Фирмата за деловен менаџмент „Домо“ објави нова инфографика во која се прикажани активностите на луѓето за само една минута на најпопуларните социјални мрежи и онлајн сервиси, како Инстаграм, Нетфликс, СнепЧат или Јутјуб.

Бројките покажуваат дека на Твитер се испраќаат речиси 350.000 твитови, а во истовреме корисниците на ЈуТјуб поставуваат дури 300 часа нов видео материјал. Додека Убер примил 694 нови возења, корисниците на Скајп извршиле 110.040 повици, а во исто време „симнати“ се 51.000 апликации од продавницата на Епл

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.