//
Следи нѐ
To Top

На 78-годишна возраст почина хрватскиот пејач Арсен Дeдиќ

Легендарниот хрватски пејач Арсен Дедиќ почина денеска во Загреб на 78-годишна возраст.

На 30 јули Дедиќ беше примен поради сепса на интензивна нега на Клиника во Загреб по компликации од вградување ендопротеза на колкот.

реклама

Во изминатите два дена состојбата му се влошила нагло, му откажале и бубрезите и вечерва ја загуби битката со болеста, јавуваат хрватски медиуми.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: