Поврзи се со нас

Популарно.мк

На 78-годишна возраст почина хрватскиот пејач Арсен Дeдиќ

Актуелно

На 78-годишна возраст почина хрватскиот пејач Арсен Дeдиќ

Легендарниот хрватски пејач Арсен Дедиќ почина денеска во Загреб на 78-годишна возраст.

На 30 јули Дедиќ беше примен поради сепса на интензивна нега на Клиника во Загреб по компликации од вградување ендопротеза на колкот.

Во изминатите два дена состојбата му се влошила нагло, му откажале и бубрезите и вечерва ја загуби битката со болеста, јавуваат хрватски медиуми.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.