Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Џони Деп и Џин Симонс свиреа заедно во хуманитарни цели

Сцена

Џони Деп и Џин Симонс свиреа заедно во хуманитарни цели

Холивудскиот актер Џони Деп и басистот од позната група „Кис“ Џин Симонс свиреа заедно на добротворен концерт во Лос Анџелес.

Деп и Симонс учествуваа на концертот наменет за собирање финансиски средства за корективна хирургија која е потребна на деца, пренесува „Блиц“.

Деп ја свиреше песната на бендот на Алчис Купер „School`s out“. Холивудскиот актер, кој свири електрична гитара, претходно најави дека со Купер и гитаристот Џо Пери од Аеросмит формирал бенд „Hollywood Vampires“, кој во септември ќе сними албум, а парите од продажбата ќе бидат донирани на организацијата MendingKids.

Изненадувањето на концертот беше повторното собирање на групата „Extreme“, која го изведе својот познат хит од 1991 година „More Than Words“.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Сцена

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.