//
Следи нѐ
To Top

Џони Деп и Џин Симонс свиреа заедно во хуманитарни цели

Холивудскиот актер Џони Деп и басистот од позната група „Кис“ Џин Симонс свиреа заедно на добротворен концерт во Лос Анџелес.

Деп и Симонс учествуваа на концертот наменет за собирање финансиски средства за корективна хирургија која е потребна на деца, пренесува „Блиц“.

реклама

Деп ја свиреше песната на бендот на Алчис Купер „School`s out“. Холивудскиот актер, кој свири електрична гитара, претходно најави дека со Купер и гитаристот Џо Пери од Аеросмит формирал бенд „Hollywood Vampires“, кој во септември ќе сними албум, а парите од продажбата ќе бидат донирани на организацијата MendingKids.

Изненадувањето на концертот беше повторното собирање на групата „Extreme“, која го изведе својот познат хит од 1991 година „More Than Words“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: