fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Двегодишно дете исчезна во водите на Треска

Актуелно

Двегодишно дете исчезна во водите на Треска

Двегодишно дете од скопско Чичино село, исчезнало додека си играло со неговата седумгодишна сестра покрај брегот на реката Треска.

Како што соопшти МВР, случајот вчера околу 18 часот го пријавила неговата мајка Ш.К.(40). Според мајката, нејзиниот двегодишен син додека играл со сестрата се лизнал и паднал во реката по што исченал.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на детето.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.