fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Тројца повредени во тешка сообраќајна несреќа во населба Аеродром

Актуелно

ФОТО: Тројца повредени во тешка сообраќајна несреќа во населба Аеродром

Насловната фотографија е преземена од Курир

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на булеварот Србија во скопски Аеродром, во близина на бензинската пумпа на МАКОИЛ.

При несреќата, двете возила, голф и опел корса, излетале од патот и влетале во огромна дупка која поради гражните зафати што се одвиваат во близина не е покриена.

Од СВР Скопје за медиумите потврдуваат дека има тројца повредени, еден потешко, кој бил примен во Ургентниот центар, а другите двајца се примени во Специјалната хируршка болница „Свети Наум Охридски”.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.