Следи нѐ
To Top

Форбс: Џенифер Лоренс е најплатена холивудска глумица

Актерката и оскаровка Џенифер Лоренс со 52 милиони долари овогодишна зарабувачка е најдобро платената холивудска глумица, пишува „Форбс“.

На второ место е Скарлет Јохансон со 35,5 милиони долари, а на трето комичарката Мелиса Макарти со 23 милиони долари.

реклама

весникот пишува дека само четири глумици заработиле повеќе од 20 милиони долари од своите актерски и други ангажмани, додека таа сума годинава ја заработил 21 глумец, што покажува колкава нееднаквост владее во Холивуд.

Претходно овој месец, беше соопштено дека најдобро платен актер годинава е Роберт Дауни Џуниор, со 80 милиони долари заработувачка.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаавгуст 21, 2015
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаавгуст 21, 2015
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаавгуст 21, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.