//
Следи нѐ
To Top

Форбс: Џенифер Лоренс е најплатена холивудска глумица

Актерката и оскаровка Џенифер Лоренс со 52 милиони долари овогодишна зарабувачка е најдобро платената холивудска глумица, пишува „Форбс“.

На второ место е Скарлет Јохансон со 35,5 милиони долари, а на трето комичарката Мелиса Макарти со 23 милиони долари.

реклама

весникот пишува дека само четири глумици заработиле повеќе од 20 милиони долари од своите актерски и други ангажмани, додека таа сума годинава ја заработил 21 глумец, што покажува колкава нееднаквост владее во Холивуд.

Претходно овој месец, беше соопштено дека најдобро платен актер годинава е Роберт Дауни Џуниор, со 80 милиони долари заработувачка.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: