//
Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со умерена облачност и ветер

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од променлив правец.

Температурата ќе достигне до 30 степени. УВ индексот ќе изнесува 7.

реклама

Во Скопје и околината слично време со температура до 27 степени Целзиусови.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.