Следи нѐ
To Top

Калвин Харис најплатен диџеј според „Форбс“

Калвин Харис се најде на врвот на листата на Форбс за најплатени диџеи со годишна заработувачка од 66 милиони долари.

Харис (31) е продуцент кој работел со радио ѕвезди како Ријана, Ели Гулгинд и Ни-Јо.

реклама

Неговиот албум од 2014 година Motion беше прв на листата за денс музика. Рекламира долна облека на Армани, очила и часовници, а моментно е во врска со поп пејачката Тејлор Свифт. На второ место е Французинот Дејвид Гета со 37 милиони зарадботка. Следува Тиесто и Скрилекс.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

 • И Џекс Џоунс на „Охрид колинг“

  Една од најактуелните хаус ѕвезди во моментов, новиот хитмејкер JAX JONES на OHRID CALLING 2018, вечерта на Илинден, нa 02 август,...

  Информативна Редакцијаавгуст 25, 2015
 • Голема зумба забава овој викенд во „Миднајт“

  Немате план што да правите овој викенд? Ние ви предложуваме одлична забава и тоа „ЗУМБА“ забава, што ќе се случува овој...

  Информативна Редакцијаавгуст 25, 2015
 • Ноќ на убавина, слава, гламур!

  „Story awards Party“ е едно од најзначајните случувања во светот на шоу-бизнисот кој секој пат успева да ја оправда својата репутација...

  Информативна Редакцијаавгуст 25, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.