Поврзи се со нас

Популарно.мк

ВИДЕО: Двајца ТВ новинари убиени за време на програма во живо во Америка

Актуелно

ВИДЕО: Двајца ТВ новинари убиени за време на програма во живо во Америка

Двајца телевизиски новинари беа застрелани во американската сојузна држава Вирџинија, додека во живо правеле интервју, јави телевизијата за која работеле WDBJ7.

На сајтот на медиумот за кој работеле новинарите, се појаснува дека нападот се случил во 6:45 часот изутрината по локално време.

Жртвите се репортерката Алисон Паркер (24) и камерманот Адам Ворд (27). Двајцата биле застрелани додека правеле интервју во трговскиот центар Бриџвотер плаза во градот Монета во округот Бедфорд.

Додека тие ја вршеле својата работа се слушнале истрели. Камерата го снимила тој момент. На снимката се слушаат врисоците на новинарите и се гледа како тие се наведуваат, за да се скријат, а потоа камера паѓа на земја и снимени се нозете на напаѓачот.

Регионот на инцидентот е блокиран. Засега не се соопштени повеќе детали за убиството.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.