fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ФОТО: Објавена целосната програма на „Пиволенд 2015“

МК Сцена

ФОТО: Објавена целосната програма на „Пиволенд 2015“

Музичката програма за Пиволенд е комплетирана.

Од 2 до 6 септември ќе уживаме во различни жанрови на музика- рок, поп-рок, инди, реге, ска, етно, world music, хип хоп, електро, метал, панк и фанк.

Победниците на конкурсот за млади бендови ќе бидат објавени на 28 август, а тогаш ќе биде објавена и програмата за алтернативниот БЛА БЛа стејџ.

Наскоро ќе бидат објавени и сите видови пиво кои ќе можат да се пробаат на овогодинешниот фестивал на пивото.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од МК Сцена

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.