//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Објавена целосната програма на „Пиволенд 2015“

Музичката програма за Пиволенд е комплетирана.

Од 2 до 6 септември ќе уживаме во различни жанрови на музика- рок, поп-рок, инди, реге, ска, етно, world music, хип хоп, електро, метал, панк и фанк.

реклама

Победниците на конкурсот за млади бендови ќе бидат објавени на 28 август, а тогаш ќе биде објавена и програмата за алтернативниот БЛА БЛа стејџ.

Наскоро ќе бидат објавени и сите видови пиво кои ќе можат да се пробаат на овогодинешниот фестивал на пивото.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: