//
Следи нѐ
To Top

Голема крводарителска акција за празникот Голема Богородица

Општинската организација на Црвен крст Центар во соработка со Институтот за трансфузиона медицина, на 28.08.2015 година, по повод големиот христијански празник „Голема Богородица“, ќе ја реализираат традиционалната крводарителска акција, која оваа година е тринаесетта по ред.

Акцијата ќе се одржи во Домот на АРМ од 09.00 до 15.00 часот.

реклама

Карактеристично за оваа акција е што секоја го надминува сопствениот рекорд на дарувани единици крв. Мината година на акцијата се одѕваа повеќе од 300 граѓани, од кои 286 даруваа крв.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: