Поврзи се со нас

Популарно.мк

Голема крводарителска акција за празникот Голема Богородица

Актуелно

Голема крводарителска акција за празникот Голема Богородица

Општинската организација на Црвен крст Центар во соработка со Институтот за трансфузиона медицина, на 28.08.2015 година, по повод големиот христијански празник „Голема Богородица“, ќе ја реализираат традиционалната крводарителска акција, која оваа година е тринаесетта по ред.

Акцијата ќе се одржи во Домот на АРМ од 09.00 до 15.00 часот.

Карактеристично за оваа акција е што секоја го надминува сопствениот рекорд на дарувани единици крв. Мината година на акцијата се одѕваа повеќе од 300 граѓани, од кои 286 даруваа крв.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.