fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Два земјотреса почувствувани синоќа во Охрид, Битола и Ресен

Актуелно

Два земјотреса почувствувани синоќа во Охрид, Битола и Ресен

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, синоќа во 22 часот и 39 минути и во 22 часот и 41 минута, регистрира два земјотреси чии епицентри се наоѓаат во соседна Грција, околу 35 километри јужно од Битола.

Според досегашните макросеизмички податоци, овој земјотрес е почувствуван во Охрид, Битола и Ресен со интензитет од четири степени според Европската макро-сеизмичка скала–1998, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

IntensityMap[1]

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.