fbpx
Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Земјотрес почувствуван вечерва во јужните делови на Македонија

Актуелно

Земјотрес почувствуван вечерва во јужните делови на Македонија

Земјотрес со интензитет од четири степени според Европската макро-сеизмичка скала–1998 е почувствуван вечерва во јужните делови од Република Македонија, односно Охрид, Битола и Ресен, соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.

Земјотресот со јачина од 3,6 степени според Рихтеровата скала е регистран во 18 часот и 41 минути во соседна Грција, со епицентар околу 30 km јужно од Битола, односно околу 137 km јужно од Скопје, посочуваат макросеизмичките податоци.

IntensityMap[1]

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг

Трендинг

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.