Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

Полчасовно чекање на граничните премини Табановце и Богородица

Актуелно

Полчасовно чекање на граничните премини Табановце и Богородица

На граничните премини Табановце и Богородица поради зголемената фреквенција на сообраќајот има чекање од околу 30 минути, соопшти АМСМ.

На останатите гранични преини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Актуелно

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.