//
Следи нѐ
To Top

ПОСТАВЕН НОВ РЕКОРД: Секој седми жител на планетата користел Фејсбук

Бројот на корисниците на социјалната мрежа Фејсбук во понеделникот достигна првпат една милијарда посетители за еден ден, изјави директорот на компанијата Марк Цукерберг.

– Надминат беше мошне важен праг. Тоа е само почеток во комуникациското обединување на светот, нагласи тој на својот Фејсбук профил.

реклама

Во понеделникот секој седми жител на планетата користел Фејсбук.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Интернет

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: