Поврзи се со нас
Маркетинг

Популарно.мк

ПОСТАВЕН НОВ РЕКОРД: Секој седми жител на планетата користел Фејсбук

Интернет

ПОСТАВЕН НОВ РЕКОРД: Секој седми жител на планетата користел Фејсбук

Бројот на корисниците на социјалната мрежа Фејсбук во понеделникот достигна првпат една милијарда посетители за еден ден, изјави директорот на компанијата Марк Цукерберг.

– Надминат беше мошне важен праг. Тоа е само почеток во комуникациското обединување на светот, нагласи тој на својот Фејсбук профил.

Во понеделникот секој седми жител на планетата користел Фејсбук.

Информативна Редакција

Главниот и одговорен уредник на веб порталот Популарно.мк. Ѓорги е перспективен новинар кој со својата креативност и талент го направи Популарно.мк дел од водечките информативни сајтови во Македонија. Во исто време е регионален известувач за CNN од Македонија и главен на продукцијата GPTM Production.

Повеќе од Интернет

Маркетинг
ДО ВРВ
error: Содржината е заштитена со авторски права.