//
Следи нѐ
To Top

Зголемен сообраќајот надвор од градските средини

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, информираат од Автомото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по суви коловози.

реклама

На граничните премини од македонска страна има зголемена фреквенција, но нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: